Tylna rabata powstała jako ostatnia

Rabata na tyłach naszego ogrodu powstała po to, by swoje sprzyjające warunki znalazły rośliny które nie lubią za dużo palącego słońca. Nowo powstający budynek mieszkalny przed naszym ogrodem dał nam kawałek cienia w słoneczne lato co postanowiliśmy wykorzystać. W lipcu nasz kawałek ziemi staje się istną patelnią. Mały pasek cienia pozwolił nam na nowo przemyśleć plany ogrodu i stworzyć coś ciekawego.

Zdjęcia z prac nad rabatą oraz efekt końcowy znajdziecie w galerii poniżej. Nie zabrakło nawet drzewa… Wiśni szczepionej na pniu. Nie zapominamy jednak, że znajdujemy się na dachu garażu podziemnego więc drzewko zostało bezpiecznie posadzone w wielkiej donicy, by korzenie nie zagrażały stropowi dachu. To samo w przypadku szczepionej na pniu hakury.

W rabacie posadziliśmy: funkie, miskanty chińskie, hortensje, azalie, różaneczniki, żurawki, barwinki, konwalie, kokoryczkę, maliny a nawet paprocie. W dwóch większych donicach wiśnia i hakura, a na ogrodzeniu winobluszcz pięcioklapowy.

Poniżej kolejne miesiące i piękne widoki kwitnących roślin. Rabata rosła nam w oczach, a winobluszcz pokrywał coraz to większą przestrzeń ogrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *